Mandala – terapia artystyczna obrazkami

Mandala wydaje się nam we wszystkich aspektach życia, Ziemi, Słońce, Księżyc, a bardziej oczywiście okręgi życia obejmujące przyjaciół, rodziny i społeczności.

Lilac / Niebieski / Czarno / Biały: Szalik, głębiej, intuicyjny, inspirowany, artystyczny, świadomy, komunikator, empathetic, inspirujący, intuicyjny, lider, performer, filozoficzny, psychiczny, filozoficzny, duchowy wzrost, wizjoner, marzyciel, Stabilność, idealistyczne, muzyczne, magiczne, harmonia, oddanie, spokój, nieograniczone, ekspresyjne.

Zdolność do rozpoznawania kręgów jest wbudowana w nasze urządzenie wzrokowe. Naukowcy odkryli, że nasze oczy organizują wizualne wpro wadzenie wzorców, nawet zanim przenoszą percepcje do mózgu (Horowitz, 1983). Według psychologii Gestalt proste, zamknięte formy, takie jak koła, są szybciej postrzegane i uznawane za znaczące (Kohler, 1992). Z powodu tych kręgów wyprowadza się z mylącej masy o przypadkowym wejściu wizualnym i jest rozpoznawany jako coś znanego i znanego.

Osoby w podeszłym wieku: dla starszych, mandarynki barwiące mogą pomóc zachować pamięć w kształcie. Powtarzająca się natura wielu mandali umożliwia tworzenie pięknych symetrycznych wzorów, ale należy się skupić, aby zapewnić, że kolory są symetryczne (jeśli tak naprawdę jest to twój cel). Pozostały skupienie na kreatywnym wysiłku tego typu może zachować ostry umysł.

W ezoterycznym buddyzmie pięć elementów (Jp. = Gogyo, Gogyō 五行) łączy się z jednym dodatkowym elementem - umysłem, w sumie sześciu. Statuetki lub obrazy Buddy Dainichi, centralnego bóstwa Ezoterycznego Buddyzmu w Japonii, często przedstawiają Dainichi z charakterystycznym gestem ręcznym, zwanym Mudra Sześć Elements (Chiken-in ), w którym jest spleciony palec wskazujący lewą rękę Przez pięć palców po prawej. Mudra symbolizuje jedność pięciu światowych elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze i przestrzeń) z sześcioma elementami, duchową świadomością. Inni równoważą lewą rękę z organem męskim, a prawą ręką z organem żeńskim, i utrzymują, że stanowi symboliczną orientalizm centralnego bóstwa mandali, z której emanują wszystkie inne bóstwa. Zgodnie z inną interpretacją, lewa ręka reprezentuje istoty uczuciowe i prawą rękę Budda, a tym samym symbolizuje dwukierunkową odpowiedź Buddy i czujących istot.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mandala - jak narysować

Mandala w różnych kulturach