Mandala - jak narysować

W tej niepowtarzalnej klasie akwarelowej dowiesz się zarówno podstaw fotografii akwarelowej, jak i tworzenia osobistych mandali. Mandale są starożytnym świętym narzędziem służącym do centrowania, medytacji, uzdrawiania i łączenia się z wewnętrzną Jaźnią. Klasa sprawia, że ​​nauka zabawa i łatwe, z naciskiem na proces. Obejmuje ona część jogi krzesła, która pomaga w odprężeniu i pogłębianiu pracy serca. Kwiat lotosu często znajduje się w centrum tradycyjnych mandali, symbolizujących rozkwit Jaźni, a to będzie tematem naszych osobistych mandali. Nie jest konieczne doświadczenie i początkujący są mile widziane.

Sama istnieje od początku życia i prowadzi rozwój twojego ja. Ego rozwija się w macierzy Jaźni i nawet wtedy, gdy oddziela się od Jaźni, kiedy jako dziecko zaczniesz mówić o sobie, jako ja "- twoje ego pozostaje połączone z Jaźnią (Edinger, 1987). Przez całe życie Self działa jako gwarant dla swojego ja. Kiedy stres, wewnętrzne konflikty lub rozszerzająca się świadomość wyzwaniają twoje ego, naturalny porządek Jaźni pojawia się i przywraca harmonię.

Możemy patrzeć na naturę, aby zobaczyć formy organicznych mandali, od kwiatów, pierścieni wewnątrz pnia drzewa, żwiru wrzuconego do stawu, muszli morskich i ślimaków. Tam, gdzie jest centralny punkt wyjścia, pozwalający na pojawienie się okrągłego wzorca, jest to w istocie początek i koniec mandali. Jest to dowód "kręgu" lub "zakończenia", promującego pokój i równowagę.

Następny okrąg do wewnątrz to pierścień sondy lub sceptów diamentowych, co oznacza indestructability i iluminację. Po niej następuje okrąg ośmiu cmentarzy, reprezentujących osiem aspektów ludzkiej świadomości, które wiążą osobę do cyklu odrodzenia. Wreszcie wewnętrzny pierścień wykonany jest z lotosu, co oznacza odrodzenie religijne.

Mówiąc prosto, mandala to święta geometryczna postać reprezentująca wszechświat. Po ukończeniu mandala staje się świętą dziedziną, która służy jako odpoczynek dla bóstw i punktów zbierania sił uniwersalnych. Poprzez mentalne wejście do mandali i zbliżanie się do centrum, człowiek jest symbolicznie kierowany przez kosmos do istoty rzeczywistości. Konstruując mandali, mnich rytuał uczestniczy w naukach Buddy.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Mandala w różnych kulturach

Mandala – terapia artystyczna obrazkami